My všichni jsme Východočeši

29. - 30. května 2009

Ve Fabrice Svitavy, kde sídlí slavná svitavská knihovna proběhla v těchto dnech soutěž tříčlenných kulturních úderek o historii i současnosti našeho regionu.

Byla určena pro děti od 6. do 9. třídy ZŠ, které se chtějí něco dozvědět a změřit síly s jinými dětmi našeho regionu. A samozřejmě HLAVNĚ zažít něco nového, dobrodružného a seznámit se s novými kamarády!

Město Skuteč a Hlinsko reprezentovala skvěle tři skutečská děvčata: Karolína, Anička, a Kateřina (na fotce zleva!). Na bedně jsme byly třetí - z deseti. HURÁÁÁÁÁÁÁÁ!

I přes nepřízeň počasí vše proběhlo skvěle a dětem se to moc líbilo. A to je
hlavní:-).

Děti soutěžily nejen ve znalostním testu, ale také v soutěži o nejlepší tričko (naše tričko bylo stejně nejnejnejlepší – viz níže), nejzajímavější erb knihovny, v noční hře Hledání štítů (ÚÚÚÚÚÚSPĚCH!!!! Byly jsme druzí – hned za domácími Svitavačkami!)

Navštívili jsme také večerní taneční vystoupení ZUŠ a v sobotu absolvovali prohlídku města s charismatickým průvodcem – pak šel s námi – skutečačkami do cukrárny. To je ON: historik místního muzea Radoslav Fikejz.

Celkem se akce zúčastnilo 31 dětí, 17 knihovnic, 2 pomocnice, 1 praktikant a
1 neobvyklý průvodce městem. A ještě pár fotek ze soutěžního klání a předávání cen:

Vytvořeno: 5. 6. 2009