6. „Podvečerní čtení”

První pátek v březnu, tedy 4. 3. 2011 jsme se sešli – my milovníci společného čtení na dalším večeru. Námětem byly žáby a zajímavosti z jejich života. Četlo se z knih Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk a Kennetha Grahama Žabákova dobrodružství. Promítala se pohádka o Krtečkovi a jeho nových kalhotkách. Přijde vám to dětinské? Možná ano, možná ne. Museli byste tu literární férii zažít s námi. není to tak suché jak byste předpokládali. Dnes třeba okořeněno předáváním diplomů Čtenář roku. Ze života žab nejvíce zaujaly obrázky obří a nejmenší žáby a žába kanibal. A pak překvapivá informace o jednom ropušáku, který nafandí zakletým princeznám a svůj sexuální život vůbec hodnotí poslední dobou velmi negativně.

A tak už to máme za sebou a všichni jsme se pěkně pobavili a všichni jsme také předčítali. Děti jsou tím, že mohou předčítat jiným, nadšené, a hlásí se všichni. Kromě dvou ze tří chlapců – ten jeden je 15 letý a druhý 11 letý. Oba jsou Čtenáři roku a dnes tu s námi na čestných místech – sedí na nově zakoupených křeslech s kuličkovou náplní. Ale i ti četli, děti se už vyvolávají a střídají samy, je to v jejich režii.

6. Podvečerní čtení6. Podvečerní čtení

Ctěná část podvečerní společnosti – povšimněte si nových křesel, máme dvě oranžová houpací a kuličková křesla v barvě zelené a červené, po jednom kusu.

Více fotografií na rajčeti.

Datum vložení: 4. 3. 2011 8:00