8. Knihovnická olympiáda - 23. listopadu 2012

Soutěžní akce pro starší děti školou povinné obou základních škol ve Skutči. Knihovnická olympiáda dne 23. listopadu 2012 byla zaměřena tentokrát na drama a divadelní hry. Tradiční pexeso obsahovalo podobizny dramatiků a názvy jejich her, momentka je z okamžiku, kdy se dvojice pexeso učily. Nejšťastnější byla nakonec dvojice Zuzana Svárovská a Eliška Paurová, která celou disciplínu pexesa vyhrála.

Z ostatních soutěží můžeme jmenovat monolog či dialog s lebkou (dle vzoru Hamleta), kde překvapili vítězové celé olympiády Jára Kopřiva a Jana Kotasová připodobnili lebku k lesklému sumci. Velice zajímavou výtvarnou disciplínou byl plakát na hru Maryša, jedna dvojice udělala plakát poněkud Čapkózní, tedy ve stylu Josefa Čapka. Smysl celé akce byl (kromě dobré zábavy) náctiletých probudit nebo spíše posílit vztah ke knihám a četbě, potažmo k fantazii, kterou čtení rozvíjí. Akce byla výborně připravena – díky dlouhodobým úkolům (dialog s lebkou a plakát) nedocházelo k prolukám a účastníci skvěle spolupracovali. Jedna z nejlepších olympiád.!!!

Datum vložení: 1. 12. 2012 8:00