Knížka pro prvňáčka – slavnostní předávání knížek Školníci

Díky SKIPu (Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky) jsme dnes, tj. 7. června, mohli předat všem skutečským prvňáčkům po knížce Miloše Kratochvíla a ilustrátorky Renaty Fučíkové Školníci. A že to byla akce velmi slavnostní a veselá, to si piště. Knížky se předávaly až na závěr akce a mezitím se jemně soutěžilo a knihovnice Zdenka představila dětem autora knihy, paní ilustrátorku a jejich knihy. Děti luštily Pohádkovou doplňovačku s tajenkou Knížka pro prvňáčka, recitovaly se básně, zpívaly kolektivně písně, paní učitelky soutěžily kdo si vzpomene na více pohádkových postaviček a také se nahlas četlo z nových knížek. Byla jsem překvapena, že prvňáci ze ZŠ Smetanova uměli velmi dobře číst kolektivně. Opravdu neobvyklé a skvělé. A není to samozřejmost, jak se paní učitelka svěřila, ta dovednost se musí učit! Závěrem vydařené akce se děti mohly podívat na výstavu chladných zbraní, v muzeu právě probíhající. A tak se umně propojily 3 kulturní instituce: ŠKOLA, KNIHOVNA a MUZEUM. A abych nezapomněla, porota ve složení Eliška a Lada rozhodla nerozhodně. V soutěžním klání zvítězily třídy obě!

Více fotek na rajčeti

Vytvořeno: 7. 6. 2012