9. Knihovnická olympiáda – 21. října 2013

Soutěžní akce pro starší děti školou povinné obou základních škol ve Skutči. Knihovnická olympiáda byla tentokrát zaměřena na rétoriku, umění slova a přednesu. Tradičně se hledaly a nacházely knihy z katalogu a tradiční pexeso obsahovalo podobizny herců spolu s jejich jmény.

Z ostatních soutěží můžeme jmenovat hlavní a velice zajímavou disciplinu, kde děti poznávaly hlasy herců a hereček a přiřazovaly je k jejich fotografiím. K dispozici měly indicie a kdo věděl příjmení a jméno, dostal body navíc. Navzdory naši skepsi si soutěžící vedli skvěle.

Také s ostatními úkoly si všichni poradili, i když jsme letos zvolili úkoly spíše zajímavé než náročné na kreativitu (jazykolamy, určování evropských jazyků podle krátkého úsloví, rozpoznávání piktogramů přísloví). A výtvarný úkol byl též docela snadný – piktogram přísloví nakreslit tak, aby kolega z dvojice poznal, o jaké přísloví se jedná.

Za tu letošní „jednoduchost“ jsme byli některými tradičními účastníky olympiád mírně pokáráni. Poprvé se nám totiž podařilo průběžně sečíst během soutěže všechny výsledky a tak jsme si v závěrečném posezení mohli o všem popovídat, celou olympiádu zpětně probrat a oznámit „nanečisto“ vítěze. Děkujeme panu učiteli Štěpánu Doležalovi za skvělou spolupráci, jako vždy, tradičně. Olympiáda bez něho by nebyla tou pravou olympiádou.

9. Knihovnická olympiáda 2013, podzim - výsledky

6. Kristýna Burešová – Jan Findejs 52 bodů 1.místo
4. Barbora Nováková – Michaela Filáčková 49 bodů 2.místo
9. Zuzana Svárovská – Eliška Paurová 45 bodů 3.místo