Dopis z městské knihovny – článek z červencových novin

Naši milí čtenáři! Tento dopis píšeme ještě v plném létě, o prázdninách, v době dovolených. Ale znáte to sami, čas letí jako splašený a ani se nenadějeme a bude tu září a zase naskočíme do toho rozjetého vlaku. Škola, práce, povinnosti. A stejně jako o dovolené, i v plném pracovním nasazení si rádi zpestříme čas dobrou knihou. Máme jich u nás, v Městské knihovně ve Skutči, pro vás připraveno k vypůjčení dost a dost a nové knihy stále přibývají.

Tituly, které ve fondu zatím nemáme, můžeme pro vás vypůjčit formou MVS (meziknihovní výpůjční služby) jinde. Knihovny v ČR jsou vzájemně propojeny v internetové síti a ochotně mezi sebou spolupracují.

Těšíme se na vás, staré známé i nové potencionální čtenáře. A také na druháčky, před prázdninami pasované Rytíře řádu čtenářského, kteří mají členství do konce roku na zkoušku zdarma.

V dětském oddělení jsme pro vás připravili několik drobných novinek.

• Knihy FANTASY jsme přestěhovali do „zelené zóny“ naučné literatury. Ano, tyto knihy jsou zde „vetřelci“, ale už jich máme takové množství, že jsme jim potřebovali dát více prostoru. A ten jsme našli zde. Věříme, že si na jejich nové umístění brzy zvyknete.
  • Na uvolněné místo v dětském oddělení jsme zařadili novou kategorii knížek, kterou bychom mohli nazvat: Smutně, ale s nadějí nebo Nedej se. Sám název napovídá, o čem vyčleněné knihy jsou; chtějí pomoci s problémem, se kterým si třeba zrovna nevíme rady. Knihy poznáte podle výrazného loga NEDEJ SE, umístěného dole na hřbetu nad písmenem. Má zelenou barvu.
  • Na regále se setkáte se stejným logem NEDEJ SE v oranžovém provedení. Značí knihy pro zamyšlení, s filosofickým podtextem. U obou kategorií NEDEJ SE očekáváme vaši tipy a nápady. Znáte knihu, o které si myslíte, že by měla být označena právě touto nálepkou??? Prostě nám to řekněte. Budeme rádi.
  • A poslední malá novinka je velmi příjemná. Knížky a sešity pro malé domácí tvoření a vyrábění (M 745/749) našly v „zelené zóně“ naučné literatury své nové světlé a prostorné místo v zatím volných policích proti internetu pro veřejnost. A tituly jsou rozčleněny podle své domény: vánoce, velikonoce, skládanky z papíru, šperky, modelování, copánky a náramky atd.

Děkujeme za vaše dosavadní návštěvy a těšíme se na nové.

Vytvořeno: 29. 8. 2014