Noc s Andersenem podeváté!!!

V pátek 4.4.2014 se v městské knihovně uskutečnila již devátá Noc s Andersenem. Letos jsme měli rekordní počet dětí. Celkem se sešlo 18 účastníků a byli skvělí! Jelikož letošní téma bylo Japonsko – Orient – východní kultura, vypravili jsme se do Žďárce u Skutče, do Šrí Dévpuridží ášrámu, za panem Janem Hlaváčkem, který nás nejprve pohostil bílým čajem a halvou a poté nás provedl celým objektem. Nejvíce nás zaujal „slepený domeček“, který na nás dýchl úžasnou atmosférou klidu a pohody. Prošli jsme si i kamenný labyrint a pak jsme se přemístili do místní kuchyně, kde si děti mohly na kamnech vyrobit z těsta placky (čapáty), po kterých se jen zaprášilo. Děkujeme touto cestou panu Janu Hlaváčkovi, který nám připravil opravdu příjemný podvečer. Nechtělo se nám ani vracet, ale museli jsme.

Po návratu do knihovny čekala na děti večeře. Protože jsme se chtěli i u večeře držet tématu, vyzkoušely si děti, jak se jí hůlkami. Děti se u toto skvěle bavily.
Po večeři následovala prezentace o Japonsku, vtipné testy z japonštiny, zazpívali jsme si japonskou písničku a také děti kreslily mandaly. Dokonce proběhlo i malování na obličej, takže některé účestnice se proměnily v nádherné gejši.
Program to byl velice pestrý a tak jsme znavení kolem druhé hodiny zalehli do spacáků.
Ráno po snídani jsme dětem rozdali pamětní kartičky i s jejich japonskými jmény a rozešli jsme se domů.
Velký dík patří jako vždy panu učiteli Štěpánu Doležalovi, bez kterého si „Andersena“ neumíme představit.

Jan Hlaváček, Štěpán Doležal a děti

Více fotek na rajčeti