Rok 2013 v Městské knihovně ve Skutči

Malá statistika Hezký nový rok 2014 s dobrými knihami vám přeje skutečská knihovna. Čtete rádi a záleží vám na svém osobním růstu? Pak přijďte k nám co nejdříve. Je vás již 732 čtenářů, co knihovnu pravidelně navštěvujete, ale stále ještě máme kapacity volné. Čtenářů knih nikdy nebude dost a vítáme každého nového. Naše služby tím ale nekončí. V knihovně naleznete vše. Nebo… skoro vše. Od dětských knih a románů pro dospělé po komiksy a odbornou literaturu. A co nemáme, můžeme vám opatřit jinde.

Přístup k informacím všeho druhu poskytneme i formou bezplatného internetu pro veřejnost. Nebo, skoro bezplatného. Půlhodinu surfování denně zdarma pro každého garantujeme.

Do knihovny můžete vstupovat i on-line prostřednictvím našich webových stránek www.knihovna-skutec.cz a vyhledávat v katalogu knih. Je to jednoduché, ale samozřejmě vám můžeme vše na požádání vysvětlit. A také poradit, jak a kde hledat naučnou literaturu v katalogu SKAT.

Za málo peněz hodně muziky – to je naše heslo. Půl roku v knihovně stojí dospělého 80 korun a dítě věku ZŠ 40 korun. Musíte ale dodržet pravidlo včasného vracení nebo prolongace (prodloužení výpůjčky) knihy. Ostatně jde to lehce i po internetu.

Důvodů proč chodit do knihovny nalezne každý z vás jistě víc než dost. Také televize už není co bývala a večery jsou dlouhé, hlavně ty zimní. Přijďte, u nás budete vítáni a nebudeme vám vnucovat „svůj program“.

Nabízíme vám výběr ze 34 866 knih. Jejich počet se stále mění. Ty staré, opotřebené a zastaralé, vyřazujeme a každým rokem nám do fondu přibývají knihy nové. Loni jsme zakoupili nebo dostali darem (i to se stává a věřte nebo nevěřte - existují i GRANTY, určené k „nákupu“ knih českých spisovatelůpro knihovny zdarma) 1388 knih. 857 knih pro dospělé a 461 knih pro děti. Vyberete si - zaručeně od nás neodejdete neuspokojeni.

O spokojenosti našich zákazníků svědčí i počet návštěv a počet výpůjček knih a časopisů. Loni jsme zaregistrovali 9016 návštěv čtenářů a celkový počet návštěv činil 12 896 (včetně uživatelů internetu a účastníků literárních besed). Souhrnný počet výpůjček činil v roce 2013 35 739, z toho 3 136 výpůjček periodik (časopisů).

Těšíme se na vaši návštevu v novém roce 2014 a budeme rádi, budete-li chodit půjčovat knihy a časopisy opakovaně. Všechno, co vás zajímá, včetně výpůjční doby, najdete na našem webu www.knihovna-skutec.cz nebo nám můžete napsat (info@knihovna-skutec.cz) či zavolat na „pevnou“ (469 350 737).

Vaše Městská knihovna ve Skutči a POZOR! Řádí tu i knihovnický skřítek!!

Text zveřejněný ve Skutečských novinách 2014/únor

Datum vložení: 17. 1. 2014 8:00