Veverky v knihovně potřetí a počtvrté

Ano, na besedy k nám chodí pravidelně každý měsíc Veverky. Někdy jsou hodné, sedí ani nedutají, jindy se ošívají a švitoří a to je pak nutno vymyslet jim s knihovnickým skřítkem nějakou knihovnickou činnost, abychom je knihovnicky zabavily. O třetí besedě, vánoční, si můžeme přečíst v deníčku největší Veverky, paní Ludmily Netolické, paní učitelky:

Obrázek lze zakliknutím zvětšit

Dopisy od skřítka nám nosí holoubek, obrázek lze zakliknutím zvětšit

Adámek

Jiříček

To je Klaudinka

To je Nelinka

Z besedy

Klaudink (uprostřed), Adámek a Nelinka, ještě chybí Davídek, to budu mít těžké si ho zapamatovat, snad to zvládnu..

A ta zatím poslední beseda, čtvrtá, lednová, se týkala zimy, ptáčků na krmítku a samozřejmě se četla pohádka. Pohádka O nejbohatším vrabci na světě ilustrátora Zdeňka Milera a spisovatele Eduarda Petišky. Bez čtení to zkrátka nejde. Čtení nás baví.
Do knihovny na besedy samozřejmě nechodí jen děti ze školky, se školáky se tu také dveře netrhnou, ale takhle systematickou řadu besed s předškoláky máme v knihovně poprvé! Proto o nich píšeme.

Vytvořeno: 2. 2. 2014