Pasování Rytířů Řádu Čtenářského 2016

V posledním červnovém týdnu se řady skutečských Rytířů Řádu Čtenářského rozrostly o více než šedesát nových členů. V pondělí 27. 6. 2016 zavítal do Skutče pan král Písmenkové říše, aby se svolením pana starosty dočasně převzal vládu nad městem a společně s rytířem Petrem pasovali žáky 1. třídy ZŠ Komenského na Rytíře Řádu Čtenářského.

Ve čtvrtek 30. 6. 2016 byli pasováni žáci 1. A a 1. B ZŠ Smetanova, kteří zároveň obdrželi i vysvědčení z rukou paní učitelky.

Tímto slavnostním obřadem jsme ukončili letošní projekt SKIPu (Svazu knihovníků a informačních pracovníků) zaměřeného na podporu čtenářské gramotnosti nazvaného Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Za to, že děti pravidelně navštěvovaly knihovnu, získaly knížku Knihožrouti spisovatelky Kláry Smolíkové, Čestný průkaz do knihovny a poukaz na zmrzlinu. Snad všechny dárečky potěší.

Děkujeme paním učitelkám za spolupráci a těšíme se na další setkání.

Rytíři z 1. třídy ZŠ Komenského

Rytíři z 1. A ZŠ Smetanova