Dvanácté Nocování s Andersenem

V městské knihovně se v pátek 31. března konala již tradiční Noc s Andersenem. Letošní, už dvanácté noci věnované komiksovým postavičkám časopisu Čtyřlístek se účastnilo 13 dětí, 2 dobrovolnice, 2 knihovnice a guru skutečské Noci s Andersenem, pan učitel Štěpán Doležal. Čtyřlístek nebyl jediným tématem večera, podtitul zněl „Handicap.“

Úvodem večera jsme se věnovali historii Čtyřlístku a na rozehřátí si děti vyzkoušely přiřazovat názvy příběhů k obálkám časopisů. Poté se děti seznámily s hostem večera, panem Alešem Markem, který dětem vyprávěl, jak se žije s handicapem.

Po výborné večeři (oblíbená pizza) jsme se pustili i do pomoci druhým. Na stránkách projektu Čtení pomáhá jsme otestovali čtenářskou zdatnost dětí. Každý z  nocležníků měl totiž za úkol zvládnout test knihy (předem vybrané a přečtené) a  získaný kredit věnovat na dobročinné účely.
Následovalo propojení obou témat. Zadání znělo: „Vytvořte krátkou animaci, ve  které se objeví jak některá z postaviček Čtyřlístku, tak i téma handicapu.“ A  tak se kreslilo, stříhalo, fotilo a tvořilo „o sto šest.“

V závěru večera si děti vyzkoušely, jak těžké je být omezen v pohybu a v řeči. A  ještě před usnutím si ti nejvytrvalejší zahráli společenské hry.
Ráno po snídani jsme slavnostně vyhlásili Čtenáře roku 2016, tradičně vymýšleli témata napříště, rozdávali upomínkové předměty a…ZASE ZA ROK!

Všechny fotky z akce zde

Vytvořeno: 5. 4. 2017