Foglarovská Noc s Andersenem

Hra1V letošním roce jsme se připojili k foglarovskému tématu, a tak byl třináctý ročník Noci s Andersenem v Městské knihovně Skuteč věnován Rychlým šípům.

V pátek 23. března se k tradičnímu nocování v knihovně sešlo dvanáct dětí 4. až 6. ročníků skutečských základních škol. V úvodu si děti vyzkoušely svoji představivost při odhadování situací u komiksových výřezů. Vzápětí jsme byli přepadeni partou Rychlých šípů. Vůbec nevadilo, že místo pětice chlapců přišla čtveřice dívek. I v oslabení (Jindru Hojera nechali pro ten večer kdesi v zemi stínů.) předvedla „šípáckou správňáckost.“

Rychlé šípy

Pod taktovkou Jaroslava Foglara (pana učitele Štěpána Doležala) a s bdělým dozorem bratrstva Kočičí pracky (tří knihovnic) si Rychlé šípy rozebraly nocležníky do svých podklubů.

S prvním klubovým úkolem – rozšifrování zprávy a získání klíče od „Špitálku“ se nejrychleji popasovala parta Jarky „Bětelky.“

Hledání klíče

Vyzbrojeni klíčem a baterkami jsme vyrazili na průzkum. V bývalém městském špitálu jsme kromě hodinového stroje objevili i mapu města.

Špitálek

Mapu jsme vzali s sebou zpět do knihovny, kde jsme zjistili, že je to předpřipravená desková hra. Tu však bylo třeba dotvořit, a tak se vymýšlely všemožné nástrahy, které by mohly Rychlé šípy při putování Skutčí překvapit.

Hra

Poté mohla hra začít. Cílem bylo co nejrychleji se dostat na dané místo (důmyslně zašifrované ;)) a získat tak co nejvíc dílků potřebných ke splnění následujícího úkolu.

Hra1

Vítězná parta pod vedením „RychloTerky“ zjistila, že následovat bude stínové divadlo. To bylo zřejmě zlatým hřebem večera (pomineme-li pizzu k večeři). Pochvalu si zaslouží jak tvůrci loutek, tak samotní herci – Rychlé šípy. Představení „Svatební košile“ bylo skvělé. I ostatní nocležníci si později mohli stínové divadlo vyzkoušet na vlastní kůži.

Stínové divadlo

Závěr večera patřil deskovým hrám či volné zábavě a do spacáků se zalezlo nejdříve po jedné hodině.

Ráno jsme se zdatně nasnídali, rozdali upomínkové předměty, vyhlásili Čtenáře roku 2017 a vymysleli téma na další ročník. Je na co se těšit!

Velké díky patří Rychlým šípům – dobrovolníkům ze 7., 8. a 9. třídy ZŠ Smetanova, bez kterých by noc neměla tu správnou šťávu.

Další fotky ve fotogalerii

Vytvořeno: 28. 3. 2018