Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“

plakátNárodní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 29. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem Ceny je ocenit hodnotná literární díla pro děti a mládež

Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Cena se vyhlašuje v těchto kategoriích:

• Cena dětí v Anketě „Suk – čteme všichni“
  • Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství
  • Počin školních knihoven

Cena dětí je udělována na základě ankety, v níž hlasují sami dětští čtenáři. Hlasování probíhá ode dne vyhlášení do 28. února 2022 včetně.

Hlasovat v rámci ankety je možno elektronicky
či prostřednictvím tištěných hlasovacích lístků:

Cena učitelů je udělována na základě hlasování odborné poroty učitelů o knihách českých autorů, které vyšly v prvním vydání v kalendářním roce, za který je ocenění udělováno.

Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie Počin školních knihoven je do 31. 1. 2022 včetně. Školy přihlašují své projekty prostřednictvím přihlášky:

• Přihláška ke stažení zde
  • Přihlásit se můžete elektronicky zde

Vytvořeno: 5. 1. 2022
Poslední aktualizace: 5. 1. 2022 12:17