Četba pro děti - seznamy

seznamy2Seznamy doporučené četby pro děti 7 - 15 let

Seznamy knih jsou orientační a zahrnují vesměs nově vydané knihy českých i zahraničních autorů, které jsou něčím pozoruhodné. Mohou to být knihy s krásnými ilustracemi, první česká vydání knih Astrid Lindgrenové, půvabné knihy pro první čtenáře z nakladatelství Meander a Baobab, současné knihy pro současné děti, které jim mohou pomoci s jejich problémy nebo je “jen“ pobavit svým neotřelým humorem, kvalitní komiksy, též knihy, na které se pozapomnělo, aj..

Do seznamů jsou zkrátka zařazeny knihy, které se hlásí o slovo a nechtějí zůstat nepovšimnuty na regále jen proto, že jsou pro nás na první pohled možná netradiční. Nebo neznáme ještě jejich autory.

V seznamu knih s klíčovým slovem a označením na hřbetu knihy slovy NEDEJ SE! jsou knihy, které mohou pomoci. Název Nedej se! napovídá, že se nemáme poddávat tomu, co nás tíží a trápí. Základní signální je nálepka NEDEJ SE v barvě zelené, barva oranžová nás upozorňuje, že ani trocha filosofie nás nezabije :).

Doporučené knihy pro 1. třídu
Doporučené knihy pro 2. třídu
Doporučené knihy pro 3. třídu
Doporučené knihy pro 4. - 5. třídu
Doporučené knihy pro 6. - 7. třídu
Doporučené knihy pro 8. - 9. třídu
Seznam knih s mottem NEDEJ SE

Seznamy si nečiní nárok na úplnost, budou postupně doplňovány dalšími tituly, tak, jak nám budou přibývat knihy do fondu.

TIP: Chcete-li si vybrat z nabídky jen novějších titulů pro děti a mládež, můžete se nechat inspirovat tipy odborníků na dětskou literaturu. Na odkazu https://ctenidetem.knihovny.cz/ najdete přehledné seznamy kvalitních knih, jejichž datum vydání není starší než rok 2016. Seznamy jsou rozdělené podle věku a v každém z nich naleznete maximálně 30 titulů.

Čtení dětem knihovny.cz

Vytvořeno: 24. 4. 2017