Navigace

Obsah

Děti, pomůžete nám??

Typ: ostatní
Dokážete to, čtěte dál.. Tato informace není určena pouze pro děti, ale i pro vaše rodiče, babičky, dědy, učitele, třídní učitele, zkrátka pro všechny, kteří chtějí a mohou pomoci. Nejdůležitější jste ale vy, děti. Knížka pro prvňáčka, to je oč tu běží .. Stejně jako v předešlých letech, i letos se skutečská knihovna zapojila do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Knihovna připravuje téměř celý školní rok pro letošní prvňáčky různé zajímavé akce, protože chodit do knihovny je zdravé! A nejlepší je pozvat děti hned od počátku školní docházky do knihovny a vytvořit u nich návyk na pravidelnou četbu. Každodenní četbou si rozšiřují své znalosti, dovednosti a co si budeme povídat – samostatná návštěva knihovny je pro ně také malou společenskou událostí! Ale nejdůležitější asi je fakt, že včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Prvňáčci obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“, která je napsána a ilustrována pouze pro ně a nedá se nikde koupit. Každý rok je jiná. Letos dostanou děti prvních tříd, které se do projektu v knihovně přihlásí, krásnou knížku spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

Loni dostalo knížku zadarmo 23 000 prvňáčků a letos jich určitě nebude méně. Peněz na kulturu však ubývá a je čím dál těžší sehnat potřebný balík peněz, který by zaplatil takové množství knížek.

POZOR!!! Důležitá informace. Děti, svým kamarádům z prvních tříd můžete pomoci i vy! A nebude to stát vůbec nic, jen přečíst knížku.

Kdo chce pomoci, může se zapojit do projektu Čtení pomáhá. Mezi podporované projekty patří i Knížka pro prvňáčka, a přečtete-li jednu knihu, přispějete 50 korunami na dobrou věc. Můžete samozřejmě číst „pro prvňáčky“ dál a zase bude o 50 korun více.
Vše potřebné se dozvíte na webu http://www.ctenipomaha.cz/cs/Charity/Uz-jsem-ctenar--Knizka-pro-prvnacka-II . nebo se zeptejte ve své k nihovně a my vám pomůžeme.

Text zveřejněný ve Skutečských novinách 2014/únor


Vytvořeno: 17. 1. 2014
Poslední aktualizace: 12. 5. 2017 23:47
Autor: Eliška Pečenková