Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

Rok 2011

Zobrazeno 1-30 ze 32

Vánoční den otevřených dveří – 16. 12. 2011

Datum: 14. 11. 2011

ZŠ Smetanova Skuteč a MK Skuteč V tomto dni se koná na ZŠ Smetanova Vánoční den otevřených dveří a mimo mnoha dalších stánků a atrakcí zde budeme prodávat i my nové knihy pro děti. Bližší informace na webu ZŠ Souběžně bude otevřena pro vás i knihovna, kde si můžete vybírat z velkého množství nově vyřazených knih pro děti i dospělé.

Uskutečnilo se v listopadu

Datum: 8. 11. 2011

Týden pohádek ve spolupráci ze ZŠ Komenského Skuteč – Týden besed na téma POHÁDKY pro žáky od 1. – do 5. třídy Celoroční setkávání s druháčky ZŠ Smetanova V listopadu jsme dostali krásný dárek od SPEKTRUM, spol. s r.o.. - prostřednictvím pana Mojmíra Blažejovského jsme obdrželi 5000 Kč. Částku jsme použili na nákup knih pro děti. Děkujeme!!

BARMA. BARMA?? BARMA!!! - 25.11.2011 v 18.00

Datum: 5. 11. 2011

Po čase si na nás, skutečské, udělal opět čas bývalý skutečský učitel dějepisu a fanoušek dobrodružství Jan F. Teister. Vyhověl našemu pozvání a uspořádal besedu o své letošní 14denní cestě do Barmy.

Proběhl Týden knihoven 3. - 7. října 2011

Datum: 4. 11. 2011

První týden v říjnu je už tradičně věnován v celé české republice Týdnu knihoven.

Proběhlo 10. Podvečerní čtení v knihovně 7. října 2011 v 17.30

Datum: 4. 11. 2011

Proběhlo 10. Podvečerní čtení v knihovně 7. října 2011 v 17.30

Knižní bazar pokračuje

Datum: 4. 11. 2011

Čas letí a nových knih přibývá. Protože regály nejsou nafukovací, čas od času ty starší vyřazujeme. Po podzimním jarmarku nastal v knihovně čas na protřídění naučné literatury a protože jarní skutečský jarmark je ještě daleko, můžete se k nám na vyřazené knihy podívat již nyní, každý den v provozním čase pro veřejný internet. Ve vestibulu si můžete již od poloviny října vybírat z naší kolekce vyřazených knih. Nebojte se přicházet častěji. Knihy vyřazujme průběžně a nabídka bude každý den jiná, nová. Ceny knih již od pěti korun a můžete s námi smlouvat.

Vánoční prodej nových knih

Datum: 4. 11. 2011

A blíží se Vánoce. Dříve stejně jako nyní všichni víme, že knihou pod stromečkem dítě potěšíme! V dětském oddělení, v patře skutečské knihovny, vás čeká bohatá předvánoční nabídka nových knih pro menší děti z nakladatelství THOVT za ceny nižší než v internetových knihkupectvích. Tak neváhejte! Kdo nechce čekat na předvánoční mumraj, může již nyní klidu nakoupit v knihovně. Přehled knih Čas, kdy můžete v knihovně nakupovat knížky: Pondělí - 7:00 - 11:30 / 12:00 - 14:30 Úterý - 7:00 - 11:30 / 12:00 - 18:00 Středa - 7:00 - 11:30 / 12:00 - 15:00 Čtvrtek - 7:00 - 11:30 / 12:00 - 18:00 Pátek - 7:00 - 11:30 / 12:00 - 14:30

Městská knihovna ve Skutči obdržela grant Ministerstva kultury na nákup počítačů.

Datum: 23. 8. 2011

Městská knihovna ve Skutči obdržela grant Ministerstva kultury na nákup počítačů.

Velká letní soutěž!

Datum: 20. 7. 2011

Fotografujete? Směšná otázka.. Dnes fotografuje každý. Jako má každý mobil nebo digitální fotoaparát. A jestli máte rádi čtení a literaturu se také ptát nemusím. Jste přece TADY a sem se žádný nekulturní analfabet o své vůli nedostane.

Rok se s rokem sešel a zase tu máme Pasování

Datum: 7. 7. 2011

Pasujeme známé firmy – moje oblíbené prvňáčky ze ZŠ Smetanova, s kterými letos tolik spolupracuji a druháčky ze ZŠ Komenského.

Krásné prázdniny vinčujeme všem čtenářům skutečské knihovny!

Datum: 7. 7. 2011

Nejen těm stávajícím, ale i těm budoucím, na které se po prázdninách těšíme!

9. „Podvečerní čtení”

Datum: 4. 7. 2011

Konalo se 17. června a jako vždy se četlo a promítalo ve starém kině. Pohádku O Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém vidělo asi 15 návštěvníků. Podesáté se sejdeme až po prázdninách.

Malá Noc s Andersenem potřetí!

Datum: 4. 7. 2011

3. června jsme prožili spolu s prvňáčky ze ZŠ Smetanova v knihovně malou Noc s Andersenem. Malou proto, že děti se odešly vyspat po programu spolu se svou paní učitelkou Peřinovou do své školy. Ale i tak jsme si užili spoustu dobrodružství a legrace.

Dárek nad dárky!! Kytek jak z pohádky!

Datum: 4. 7. 2011

To je ale bomba! Přišly ke mně dnes na malou návštěvu prvňáčci ze ZŠ Smetanova a také třeťáčci z této školy! A podívejte, co se tady najednou sešlo kytek!

8. „Podvečerní čtení”

Datum: 13. 6. 2011

Konalo se 6. května večer a děti četly ze svých oblíbených knížek. Nechyběly soutěže a promítání ve starém kině. Co to bylo za pohádku??? Už vím.. O panence, která tence plakala.

Literární kroužky v knihovně

Datum: 13. 6. 2011

Dva „Literární kroužky“na ZŠ Smetanova projevily zájem některá svá setkání trávit v knihovně. Díky p. uč. Renatě Vackové a Andree Kučerové to tu zase žije o něco víc. Proběhly zde dvě lekce – 16. a 18.5.

Kniha pro prvňáčka – projekt NPKK

Datum: 13. 6. 2011

3. června se slavilo! V městském muzeu proběhlo slavné rozdávání knížek prvňáčkům obou skutečských škol. Po knížkách Zmizelá škola a Škola je samá legrace (tu od pana Kahouna a Fixla jsme museli dokoupit, dostali jsme jich pouze 28) se jen zaprášilo. A děti dostaly možnost si je vzájemně vyměnit, čehož také někteří využily a také to Nerozdávalo se jen, také se maličko neplánovaně soutěžilo, zpívalo a darem od muzea jsme dostali prohlídku venkovní expozice Lomařství a interaktivní výstavy Palné zbraně. Bylo to bezva.

My všichni jsme Východočeši podruhé!

Datum: 13. 6. 2011

Dětské oddělení naší knihovny je členem Klubu dětských knihoven (KDK) a účastní se některých vybraných akcí. Letos byl vyhlášen další ročník projektu s názvem My všichni jsme Východočeši určený pro děti od 12 do 14 let. Smyslem projektu je, aby děti poznaly svůj kraj - historii, současnost, pověsti, tradice, památky, osobnosti...

2. Občasná literární kavárna

Datum: 13. 6. 2011

Literární kavárna pro dospělé byla věnována Michalu Vieweghovi. Konala se za přítomnosti 4 osob, z toho 2 knihovnic. Jako vždy se dostavil pan Mojmír a přemluvil kolegyni z práce. Tak pá po prázdninách... a polepšete se milí potencionální účastníci

Noc s Andersenem pro menší děti

Datum: 10. 6. 2011

Poprvé jsme uspořádali andersenovské hrátky a knihovnické nocování s pohádkou pro menší děti od 2. do 4. třídy. Rozhodla jsem se, ve spolupráci s kolegyněmi a letitým spřízněným spolupracovníkem ŠD, uspořádat další letošní Noc s Andersenem, tentokrát poprvé pro menší děti – od 2. do 4. třídy. Zájemci se jen hrnuli a nejméně 3x tolik co se jich zúčastnilo (16 ) jsme museli odmítnout.

1. Občasná literární kavárna

Datum: 18. 4. 2011

Tak dlouho jsme se odhodlávali a tolik očekávání do ni vkládali – do naší první řádné knihovnické akci pro dospělé čtenáře!

Kniha pro prvňáčka – projekt NPKK

Datum: 18. 4. 2011

Pokračujeme a uvádíme několik fotek z další dubnové besedy s prvňáčky ze ZŠ Smetanova Skuteč

7. „Podvečerní čtení”

Datum: 15. 4. 2011

Konalo se 8. dubna večer a zúčastnilo se ho zatím nejvíce účastníků. Děti četli ze svých oblíbených knížek a četli i malé děti, kteří zatím číst neumí (opakovali slova po předčitateli, který tiše napovídal). Pohádka o Sněhurce byla přetržená (tedy film) a toho se využilo ke skvělé věci; děti samy vyprávěly začátek a shledávaly v paměti jména trpaslíků.

Jičín – Poprvé přehlídka besed OKNA

Datum: 15. 4. 2011

V Jičíně probíhala ve dnech 7. - 8. dubna 2011 celostátní soutěžní přehlídka zajímavých a originálních knihovnických besed/pořadů o V. Čtvrtkovi a jeho díle. Nikoli veřejná, přehlídka byla otevřena knihovnicím a pozvaným hostům s účastí omezenou prostorem sálu jičínské knihovny. Nultým ročníkem tak byla zahájena tradice každoročních obdobných přehlídek věnovaných významným spisovatelům, literárním dílům, žánrům ad. Soutěžní přehlídku organizuje Klub dětských knihoven SKIP s cílem prezentovat a ocenit nejlepší programy/besedy pro děti a mládež v knihovnách, které by se měly stát zdrojem inspirace pro ostatní knihovny. Tolik oficiálně. Za sebe bych chtěla sdělit, že jsem byla jako divačka akcí nadšena a zcela pohlcena. Každá z 8 besed měla své kouzlo a byla pro mne a jistě i pro všechny ostatní přihlížející, zdrojem inspirace.A také potěšil Martin Hak z Brna, který nám předvedl, jak se vypráví příběhy (storytelling) a doplnil hravou dílnou v tom duchu. A abych nezapomněla, večer se konal křest zbrusu nové Čtvrtkovy knihy, která 40 let ležela v šuplíku Albatrosu

Noc s Andersenem, šestá!

Datum: 15. 4. 2011

No.. tak to máme za sebou. Konal se na apríla – v pátek, 1. dubna.

Pracovně v KK Slavoj Dvůr Králové nad Labem

Datum: 18. 3. 2011

Ve středu jsme se my „děckařky z Východu“ sešli na Setkání východočeského Klubka (Klub dětských knihoven) v knihovně Slavoj. Jednalo se o mnoha připravovaných akcích a také jsem pro vaši inspiraci vyfotografovala některá zajímavá zákoutí této knihovny. Tak se podívejte na fotky a více jich najdete na rajčeti.

Improvizovaná tiskovka k „Andersenovi“ v knihovně

Datum: 18. 3. 2011

Opsáno z deníčku knihovnice: ... Není divu, že jsem si v tom dnešním zmatku málem nevšimla, že mi přijdou do knihovny osmáci na mediální výchovu a budou se mne tázat v improvizované tiskové konferenci na Noc s Andersenem.

6. „Podvečerní čtení”

Datum: 4. 3. 2011

První pátek v březnu, tedy 4. 3. 2011 jsme se sešli – my milovníci společného čtení na dalším večeru. Námětem byly žáby a zajímavosti z jejich života. Četlo se z knih Arnolda Lobela Kvak a Žbluňk a Kennetha Grahama Žabákova dobrodružství. Promítala se pohádka o Krtečkovi a jeho nových kalhotkách. Přijde vám to dětinské? Možná ano, možná ne. Museli byste tu literární férii zažít s námi. není to tak suché jak byste předpokládali. Dnes třeba okořeněno předáváním diplomů Čtenář roku. Ze života žab nejvíce zaujaly obrázky obří a nejmenší žáby a žába kanibal. A pak překvapivá informace o jednom ropušáku, který nafandí zakletým princeznám a svůj sexuální život vůbec hodnotí poslední dobou velmi negativně.

Čtenář roku 2010

Datum: 4. 3. 2011

V rámci podvečerního čtení se 4. března 2011 předávaly diplomy a drobné dárečky pro Čtenáře roku 2010, dětské oddělení Knihovny ve Skutči. První čtenářka, Adélka, nemohla přijít, a tak jsme si vytvořili Adélku falešnou z Adélky jiné. Áďa jako Áďa, řekli jsme si, cenu jí předali a hned odebrali. Nejšikovnějšího čtenáře jsem určila dle několika kritérií – počet vypůjčených svazků se u každého z oceněných pohyboval okolo 100 ks.

Kniha pro prvňáčka – Dudek je nejlepší!

Datum: 28. 2. 2011

28. 2. 2010 poránu jsme pořádali pro prvňáčky besedu „Adolf Dudek ilustrátor“ v rámci projektu Knížka pro prvňáčka; třetí akci. Zase něco jiného

Zobrazeno 1-30 ze 32

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Doporučená četba

Seznamy doporučené četby

Společenské hry

Společenské hry

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč