Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

Rok 2014

Pracujete s našimi „seznamy“?

Datum: 14. 10. 2014

Nejsou to žádné „seznamy spolupracovníků“, ale skvělé seznamy krásných knih pro děti, kterými vycházíme vstříc všem, kteří si chtějí přečíst něco současného a možná i netradičního. Seznamy jsou aktualizovány a letošní novinkou je soubor knih označený NEDEJ SE! Současně jsem vyčlenila, srovnala podle abecedy a označila hvězdičkami, knihy pro první, druhé a třetí čtení.

10. Knihovnická olympiáda – 28. 11. 2014

Datum: 13. 10. 2014

Soutěžní akce pro starší děti školou povinné obou základních škol ve Skutči. Knihovnická olympiáda byla tentokrát zaměřena velmi literárně, nazvali jsme ji pro sebe Návratem ke kořenům, s mottem ZVÍŘE. Tradičně se hledaly a nacházely knihy z katalogu a tradiční pexeso jsme nahradili soutěží Literománie. Ta byla spíše než na paměť zaměřena na pohotovost a s tím související kapacitu slovní zásoby.

Dobré zprávy z městské knihovny

Datum: 2. 10. 2014

Na jaře letošního roku obdržela Městská knihovna ve Skutči od Ministerstva kultury ČR grant ve výši 30.000,- Kč na nákup tří nových počítačů a rekonstrukci internetové sítě. Celkové náklady na projekt činily 67.000,- Kč a všechny práce byly kompletně dokončeny v červnu tohoto roku. Již nyní je však patrné, že našim návštěvníkům byly změny ku prospěchu

Týden knihoven / 6.-12. října 2014

Datum: 2. 10. 2014

Týden knihoven budeme slavit i ve Skutči. Kdo se v tomto týdnu zaregistruje na zkoušku do naší knihovny, bude mít do konce roku půjčování knih zdarma. Také kohokoli z vás na požádání naučíme pracovat s naším on-line katalogem, abyste mohli být i doma na nás virtuálně napojeni a probírat se na dálku našim knihovním fondem. A sledovat, jaké nové knihy jsme pro vás nakoupili. Další překvapení nejsou vyloučena...

Veselá knihovna

Datum: 29. 8. 2014

Přijďte se k nám podívat. O prázdninách nám paní Pavla Odehnalová pestře vyzdobila naši trochu smutnou nebarevnou chodbu. Budete zírat

Dopis z městské knihovny – článek z červencových novin

Datum: 29. 8. 2014

Naši milí čtenáři! Tento dopis píšeme ještě v plném létě, o prázdninách, v době dovolených. Ale znáte to sami, čas letí jako splašený a ani se nenadějeme a bude tu září a zase naskočíme do toho rozjetého vlaku. Škola, práce, povinnosti. A stejně jako o dovolené, i v plném pracovním nasazení si rádi zpestříme čas dobrou knihou. Máme jich u nás, v Městské knihovně ve Skutči, pro vás připraveno k vypůjčení dost a dost a nové knihy stále přibývají.

A je tady Pasování 2014!!!

Datum: 5. 7. 2014

Letos jsme pasovali tři třídy prvňáčků a Rytířům řádu čtenářského se rozdalo se téměř 60 knížek!!! Pracovali jsme v knihovně společně po celý rok, a tak si takový krásný obřad rádi užijeme a zasloužíme. Jsme tu všichni, nejvíce natěšeni jsou budoucí rytíři… a čeká se jen na příchod pana krále ...

Prázdninové putování

Datum: 26. 6. 2014

Chystáte se na prázdniny nebo dovolenou? Jedete do dálek, k babičce na zahradu, k moři nebo na hory? Pošlete nám odtamtud pohled a napište na něj něco hezkého. Nejhezčí a nejvtipnější pozdravy odměníme po skončení prázdnin. A každému za jeho pohlednici dáme v knihovně drobný dárek na cesty. Posílat pohlednice můžete na adresy profesionálních knihoven okresu, ale úplně nejlepší bude, pošlete-li pohled k nám, do Skutče Městská knihovna, Smetanova 254, 539 73 Skuteč

Dobří Dudci se vracejí !!!

Datum: 11. 6. 2014

Vrátil se nejen Dudek, i my jsme se vrátili po dvou letech.. k Dudkovi. A zase to bylo hustý… 5. května 2014 to vypuklo - ilustrátor Adolf Dudek opět zavítal do Skutče předvést všem prvňákům a příslušným učitelkám a knihovnicím ze Skutče své nové Dudekšou – Pohádkové kreslení 2. Co říci více? Jméno Dudek se skloňuje ve všech dobrých školách, školkách i domovech důchodců. Slovo Dudek má zvuk a Dudek frčí. Pobaví, poučí, ale hlavně rozesměje a navodí dobrou náladu. Zblbne všechny bez rozdílu pohlaví, věku a etnické příslušnosti. A takových šikovných lidí bez hranic je nám třeba. Více Dudků do našich domovů, do našich zahrádek, do našich pískovišť a do celosvětových kolbišť. HURÁ!!! Fotky z vystoupení: pro zvětšení můžete rozkliknout

Mašinky zase jedou!!

Datum: 13. 5. 2014

Sérii zdramatizovaných příběhů o mašinkách zahajujeme v městském muzeu! Pan Aleš Marek připravil letos vyprávění o mašinkách Edwardovi a Spencerovi a prvními návštěvníky se staly děti z mateřské školy ve Žďárci u Skutče.

POZOR, opravili jsme v kontaktech telefonní čísla:

Datum: 2. 5. 2014

MK Skuteč: oddělení dospělých tel. 469 350 737 oddělení dětí tel. 469 350 738 (čísla mobilních telefonů zůstávají v platnosti)

Noc s Andersenem podeváté!!!

Datum: 28. 4. 2014

V pátek 4.4.2014 se v městské knihovně uskutečnila již devátá Noc s Andersenem. Letos jsme měli rekordní počet dětí. Celkem se sešlo 18 účastníků a byli skvělí! Jelikož letošní téma bylo Japonsko – Orient – východní kultura, vypravili jsme se do Žďárce u Skutče, do Šrí Dévpuridží ášrámu, za panem Janem Hlaváčkem, který nás nejprve pohostil bílým čajem a halvou a poté nás provedl celým objektem. Nejvíce nás zaujal „slepený domeček“, který na nás dýchl úžasnou atmosférou klidu a pohody. Prošli jsme si i kamenný labyrint a pak jsme se přemístili do místní kuchyně, kde si děti mohly na kamnech vyrobit z těsta placky (čapáty), po kterých se jen zaprášilo. Děkujeme touto cestou panu Janu Hlaváčkovi, který nám připravil opravdu příjemný podvečer. Nechtělo se nám ani vracet, ale museli jsme.

Březen, měsíc čtenářů

Datum: 20. 4. 2014

Čtenářkou roku 2013 MK ve Skutči se stává žákyně Míša Sperátová ze Skutče!! Gratulujeme a vážíme si její přízně.

Veverky v knihovně potřetí a počtvrté

Datum: 2. 2. 2014

Ano, na besedy k nám chodí pravidelně každý měsíc Veverky. Někdy jsou hodné, sedí ani nedutají, jindy se ošívají a švitoří a to je pak nutno vymyslet jim s knihovnickým skřítkem nějakou knihovnickou činnost, abychom je knihovnicky zabavily. O třetí besedě, vánoční, si můžeme přečíst v deníčku největší Veverky, paní Ludmily Netolické, paní učitelky:

Rok 2013 v Městské knihovně ve Skutči

Datum: 17. 1. 2014

Malá statistika Hezký nový rok 2014 s dobrými knihami vám přeje skutečská knihovna. Čtete rádi a záleží vám na svém osobním růstu? Pak přijďte k nám co nejdříve. Je vás již 732 čtenářů, co knihovnu pravidelně navštěvujete, ale stále ještě máme kapacity volné. Čtenářů knih nikdy nebude dost a vítáme každého nového. Naše služby tím ale nekončí. V knihovně naleznete vše. Nebo… skoro vše. Od dětských knih a románů pro dospělé po komiksy a odbornou literaturu. A co nemáme, můžeme vám opatřit jinde.

Děti, pomůžete nám??

Datum: 17. 1. 2014

Dokážete to, čtěte dál.. Tato informace není určena pouze pro děti, ale i pro vaše rodiče, babičky, dědy, učitele, třídní učitele, zkrátka pro všechny, kteří chtějí a mohou pomoci. Nejdůležitější jste ale vy, děti. Knížka pro prvňáčka, to je oč tu běží .. Stejně jako v předešlých letech, i letos se skutečská knihovna zapojila do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Doporučená četba

Seznamy doporučené četby

Společenské hry

Společenské hry

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč