Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

Rok 2016

Lovci perel 2016 – závěrečný jarmark

Lovci perel 2016 – závěrečný jarmark

Datum: 14. 12. 2016

Druhý ročník čtenářské hry Lovci perel máme za sebou. S lovci jsme se v knihovně sešli ve čtvrtek 9. prosince při vyhodnocení výsledků soutěže. Hry se zúčastnilo 53 dětí, které dohromady nasbíraly 1191 perel. Po vyhlášení největších lovců si děti mohly vyměnit nasbírané „moriony“ za drobné odměny na závěrečném jarmarku.

Do knihovny nejen za knihou 2 1

Do knihovny nejen za knihou 2

Datum: 30. 11. 2016

Rádi byste si něco zahráli, ale „Člověče, nezlob se“ Vás už nebaví? Vyzkoušejte moderní společenské hry. V listopadu 2016 jsme nabídku společenských her rozšířili o dvacet nových kousků. Nově půjčujeme např. CARCASSONNE, DUCH, HRAVÉ KROUŽKY, ZEMĚ, SLOVOPÁD, NOEMOVA ARCHA, BARVÍNEK, AUTO BLOCK a další. Seznam všech her zde

Knihovnická olympiáda 1

Knihovnická olympiáda 2016

Datum: 26. 10. 2016

Dvanáctý ročník soutěžní akce určené pro žáky druhého stupně obou skutečských základních škol proběhl v pátek 21. října 2016. V jednotlivých disciplínách jsme se tentokrát zaměřili na problémy stáří.

Knihovnická olympiáda 2016

Datum: 11. 10. 2016

V pátek 21. října se v městské knihovně uskuteční dvanáctý ročník Knihovnické olympiády. Na dvojice žáků druhého stupně skutečských základních škol čekají tradiční i netradiční knihovnické disciplíny.

Týden knihoven 1

Týden knihoven 2016

Datum: 3. 10. 2016

V letošním roce proběhne ve dnech 3. – 9. října jubilejní 20. ročník Týdne knihoven. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Hlavní téma Týdne knihoven je „Braňte knihu!“ Více zde

UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY A RODIČE

Datum: 7. 9. 2016

Obalování knih Nemůžete sehnat obal na knihu, která je atypická? Stačí donést knihy do knihovny, domluvit termín vyhotovení a máte po starostech. Cena obalu je 5 Kč.

Do knihovny nejen za knihou

Do knihovny nejen za knihou

Datum: 7. 9. 2016

Rádi byste si něco zahráli, ale „Člověče, nezlob se“ Vás už nebaví? Vyzkoušejte moderní deskové hry. Od 1. července 2016 knihovna půjčuje tyto hry: Ubongo, Osadníci z Katanu, BrainBox V kostce – Zvířata, Quarto, Panic lab, Blokus, KrisKros, Activity Junior, Cink, Sloní paměť, Colorio a Medoví medvídci

LOVCI PEREL 2016 – (Polo)Letní jarmark)

LOVCI PEREL 2016 – (Polo)Letní jarmark)

Datum: 1. 7. 2016

V předposledním školním týdnu se v městské knihovně konal (Polo)Letní jarmark pro účastníky hry Lovci perel. Děti měly možnost vyměnit své nastřádané moriony za pěkné odměny.

Pasování Rytířů Řádu Čtenářského 2016

Pasování Rytířů Řádu Čtenářského 2016

Datum: 1. 7. 2016

V posledním červnovém týdnu se řady skutečských Rytířů Řádu Čtenářského rozrostly o více než šedesát nových členů. V pondělí 27. 6. 2016 zavítal do Skutče pan král Písmenkové říše, aby se svolením pana starosty dočasně převzal vládu nad městem a společně s rytířem Petrem pasovali žáky 1. třídy ZŠ Komenského na Rytíře Řádu Čtenářského.

Neházejte Fryntu do žita aneb Ráno modřejší večera. Křest knížky 1

Neházejte Fryntu do žita aneb Ráno modřejší večera. Křest knížky

Datum: 28. 6. 2016

V úterý 28. června v podvečer za účasti svých kamarádů, známých, kolegů a žáků pokřtil pan Štěpán Doležal svoji novou knížku básniček nazvanou Neházejte Fryntu do žita aneb Ráno modřejší večera.

Mašinky pro děti

Mašinky pro děti

Datum: 13. 5. 2016

V úterý 10. května přivítal pan Aleš Marek děti s další interaktivní besedou o mašinkách. Sešli jsme se v městském muzeu, kterému tímto děkujeme za poskytnutí prostor. Nejprve přišli žáci první třídy ZŠ Komenského a později přijely děti z MŠ Žďárec u Skutče. Ve středu 11. května si příběh zahrály také děti z MŠ Poršova. I když děti přišly v hojném počtu, každý přiložil ruku k dílu.

Knihovna na cestách

Knihovna na cestách

Datum: 4. 5. 2016

Že nemusí děti za pohádkou jen do knihovny, ale že knihovna přijede s pohádkou i za dětmi, jsme poprvé vyzkoušeli v úterý 3. května, kdy se paní knihovnice z dětského oddělení vydala vstříc malým (ne)čtenářům do mateřské školy ve Žďárci u Skutče. A nevyrazila na cestu sama. Doprovod jí dělal plyšový žabák Ferda a jeho kamarádky mouchy, hlavní hrdinové knihy Ferda a jeho mouchy zaměřené na rozvoj emoční inteligence u dětí.

Hra Lovci perel

Hra Lovci perel

Datum: 7. 4. 2016

Městská knihovna Skuteč se zapojila do dalšího ročníku projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o hru pro děti, které rády čtou a zábava jim není cizí.

Čtenář roku 2015

Čtenář roku 2015

Datum: 7. 4. 2016

V pátek 1. dubna v průběhu Noci s Andersenem došlo k vyhlášení nejlepšího čtenáře dětského oddělení Městské knihovny ve Skutči za loňský rok.

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD

Datum: 7. 4. 2016

V Městské knihovně Skuteč probíhá výstava vzkazů na podporu osob s poruchami autistického spektra. Více informací na stránkách http://drc-lentilka.webnode.cz/den-autismu-2016/ a http://www.ric.cz/

Vynalézavá Noc s Andersenem 2016

Vynalézavá Noc s Andersenem 2016

Datum: 7. 4. 2016

V pátek 1. dubna se v městské knihovně uskutečnila jedenáctá Noc s Andersenem. Stejně jako v mnoha knihovnách, školách, klubech a dalších organizacích jsme si i v naší knihovně připomněli výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena a letos také 180. výročí vzniku pohádky Malá mořská víla.

Prvňáčci hádali „Kdo je to, co je to?“

Prvňáčci hádali „Kdo je to, co je to?“

Datum: 20. 3. 2016

V rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka jsme se ve čtvrtek 17. 3. 2016 sešli se skutečskými prvňáčky, tentokrát výjimečně v Městském muzeu ve Skutči. S pořadem „Kdo je to, co je to?“ za dětmi přijel kreslíř humorista pan Jan Honza Lušovský, který pro děti připravil mnoho veselých obrázkových hádanek.

Březen, měsíc čtenářů

Březen, měsíc čtenářů

Datum: 19. 3. 2016

Březen, měsíc čtenářů

Trénování paměti

Trénování paměti

Datum: 9. 3. 2016

V rámci NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNINKU PAMĚTI, vyhlášeného Českou společností pro trénování paměti a mozkový jogging, jsme ve středu 16. 3. 2016 ve skutečské knihovně přivítali paní Mgr. Hanu Novotnou, vedoucí Městské knihovny v Hlinsku na přednášce O trénování paměti.

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Doporučená četba

Seznamy doporučené četby

Společenské hry

Společenské hry

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč