Nejlepší knihy dětem 2014/2015

Po roce opět odborníci ze SČKN (Komise pro dětskou knihu) a České sekce IBBY společně vytvořili nový katalog doporučených původních českých knih pro děti a mládež s názvem Nejlepší knihy dětem 2014/2015.

Komentovaný výběr 36 titulů má pomoci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti v orientaci na knižním trhu.

Katalog sestavili naši přední odborníci na literaturu pro děti a mládež Jana ČeňkováPetr Matoušek. Jejich výběr zahrnuje první vydání původní české tvorby autorů a ilustrátorů, která vyšla od léta 2014 do poloviny září 2015. Je koncipován abecedně, obsahuje vždy stručné hodnocení díla, medailon autora a ilustrátora, přibližuje obálku knihy a přidává označení doporučené věkové hranice čtenářů. Jeho součástí je přehled oborových ocenění a adresář nakladatelů zařazených titulů.

Projekt má vlastní webové stránkywww.nejlepsiknihydetem.cz

Datum vložení: 20. 11. 2015 8:00