Městská knihovna Skuteč

Upozorňujeme, že od 1. července 2022 dojde ke změně ceníku služeb.

Bookstart / S knížkou do života

Městská knihovna Skuteč se zapojila do mezinárodního projektu zaměřeného na podporu čtenářství. Ve spolupráci s městským úřadem chystá předávání dárkových sad rodičům nově narozených dětí.

Sada obsahuje knížku pro děťátko, knížku s radami a doporučeními pro rodi­če, seznamy doporučené literatury pro nejmenší děti a poukaz na registraci dítěte do knihovny zdarma.

Cílem projektu je zapojit aktivní rodiče a podporovat rozvoj verbálních schopností, představivosti a pozitivního vztahu ke knihám a ke čtení jejich dětí už od nejútlejšího věku.

V rámci projektu knihovna dále připraví ročně čtyři setkání pro rodiče s dětmi. Náplní programů je nejen nabídka vhodných a kvalitních knih pro děti, ale i podpora při pochopení důležitosti rozvoje (před)čtenářských dovedností dětí, praktické ukázky práce s knížkami a následných aktivit. V neposlední řadě knihovna nabízí možnost setkávání rodičů podobně naladěných.

Datum vložení: 1. 6. 2022 9:06
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2022 9:07