Nejkratší cesta k novinkám vede přes náš ON-LINE katalog. Stačí jen doplnit počet dní a stisknout hledej.

On-line katalog

Jak najít novinky ve fondu

Slova knihy nás vzruší, ale důležité je to, aby nás změnila.
Konfucius

Kromě možnosti projít si náš ON-LINE katalog, další možnost vám nabízí souborný katalog České republiky (CASLIN). Obsahuje souhrn knih ze všech knihoven ČR, které do tohoto katalogu přispívají. Získáte zde přehled o oblasti, která Vás zajímá. Tento katalog vyhledává též ze tří známých hledisek: Autor, Název knihy a Klíčové slovo.

Co jsou klíčová slova? Podle B. Kováře „jsou to nejdůležitější, nejvýznamnější slova nebo slovní spojení, která jsou schopna vyjádřit jak předmět dokumentu, tak předmět informačního dotazu. Mohou být převzata z dokumentu samého, ale mohou být použita také tak, jak je informační pracovník vybírá z řízeného slovníku, jehož lexikální jednotky tvoří.”

Jasné? Chce to vyzkoušet anebo přijít k nám, do knihovny. My vás to naučíme a můžete se lehce orientovat ve světě literatury od vás z domova, ze svého křesílka.

Datum vložení: 1. 4. 2022 11:13
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2022 9:16