Noc s Andersenem v Městské knihovně ve Skutči

V pátek 27. 3. 2015 se v Městské knihovně uskutečnila již desátá Noc s Andersenem. Stejně jako v mnoha knihovnách, školách, klubech a dalších organizacích jsme si i v naší knihovně připomněli výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Sešlo se sedmnáct dětí z obou skutečských základních škol – tři kluci a  čtrnáct holek (z nichž tři se během večera několikrát stali podezřelými ze  zločinu) , knihovnice a tradičně pan učitel Štěpán Doležal.

Letošní noc jsme věnovali detektivním příběhům. Nejprve jsme se seznámili se  slavnými světovými detektivy a s nejznámějšími obory kriminalistiky. Jak odhalit pachatele podle zanechaných stop si děti hned vyzkoušely, když se snažily vypátrat zloděje ukradené sbírky komiksů (pátrání úspěšné, pachatel odhalen). Následovala první část série detektivních příběhů, kdy bylo třeba podle důmyslně ukrytých indicií vyřešit záhadné případy. Aby nám vydržela energie po celou dlouhou noc, dopřáli jsme si vydatnou večeři a po ní jsme pokračovali ve druhé části série případů. Největší ohlas u dětí mělo řešení komiksových kriminálních případů se známým detektivem Štikou, kdy měly děti prokázat postřeh. Před spaním nám pan učitel přečetl zajímavý příběh Sherlocka Holmese z knihy Muž s dýmkou a  houslemi britského spisovatele Arthura Conana Doylea. A pro opravdu velký úspěch přidal ještě několik dalších Štikových případů.

Protože čas neúprosně běžel, přišel čas karimatek a spacáků. Ale to stále neznamenalo čas spaní, protože ještě dlouho se ze všech koutů dětského oddělení i skladu (kde spalo pár odvážlivců) ozývalo špitání a chichotání.
Ráno po probuzení jsme společně posnídali, rozdali pamětní listy a vymýšleli nápady na další téma. Už teď se těšíme.

Datum vložení: 2. 4. 2015 8:00
Datum poslední aktualizace: 28. 8. 2019 14:05