Noc s Andersenem 2019

společná

aneb Měli jsme zvláštní anderSEN

Andersen známý i neznámý – tak znělo téma letošního nocování v knihovnách.                                          Téma, které jsme i my vzali za své a pojali ho tak nějak anderSoNOVĚ.

Sny nás provázely celým večerem. Snová parta jedenácti dětí a tří pomocníků naladěná snovým jarním počasím se sešla v pátek 29. března v podvečer. Nedříve jsme se trochu oťukávali při rozehřívací hře, která naznačila nejen pohádkové znalosti, ale i fantazii a postřeh účastníků.

Rozehřívací1Rozehřívací2

Poté došlo na seznámení s osobností večera – Hansem Christianem Andersenem, s jeho životem,

dílem i s jeho sny.H.CH.Andersen

Dvě následující rychlé mozkolamky nás nasměrovaly k bráně skutečského muzea.

šifrašifra1šifra2šifra3

I pro získání hesla, které nám umožnilo vstoupit do kamenické expozice, bylo třeba rozklíčovat další šifru.

šifra4

V muzeu jsme hledali pomůcky potřebné k dalším úkolům (I ty jsme si ovšem museli zasloužit.).

v muzeuv muzeu1

Po večeři jsme pokračovali v programu. Poznávali jsme další známé osobnosti, kterým se podobně jako H. CH. Andersenovi nesplnily jejich sny.

Stavěli jsme vzdušné zámky ...

vzdušné zámkyvzdušné zámky1vzdušné zámky2vzdušné zámky3

Vytvářeli malá komiksová díla vystihující některé zajímavé okamžiky Andersenova života.

komikskomiks1

komiks

Připomněli jsme si první roky tradičního nocování (zájem o poklad / odkaz, ukrytý při druhém ročníku NsA kdesi v okolí knihovny, s léty narůstá). Hádali jsme neobyčejně obyčejné předměty, jak podle postupně odkrývaných obrázků, tak podle jejich snů.

A pak už se nikdo nedivil, že jsme všichni padli a spali až do rána.

Ráno

Ráno po snídani jsme využili zbývajícího času a odkrývali neznámější Andersenovy pohádky, na které nám večer nezbyly síly. Někteří neodolali a provětrali i deskovky. Nechyběly ani tradiční pamětní kartičky, další originální dílko kreativce Štěpána Doležala, neodmyslitelného člena přípravného týmu.

pamětní kartička

A potom už opravdu přišel čas loučení.

Co závěrem? Třeba hlášky při odchodu:

hláška1        hláška2

… splněný sen organizátorů!

Další fotky ve fotogalerii

Datum vložení: 1. 4. 2019 8:00