Poděkování a výsledky ankety

plakátSvaz knihovníků a informačních pracovníků ČR začátkem letošního roku vyzval knihovny k ocenění učitelů, kteří mají podíl na rozvoji čtenářství a čtenářské gramotnosti žáků a pravidelně s nimi navštěvují knihovnu. V městské knihovně ve Skutči máme takových želízek v ohni více. Využijeme tedy příležitosti poděkovat pedagogům za spolupráci, jejímž cílem je rozvoj či posílení vztahu dětí ke knihám a čtenářské gramotnosti.

Rádi bychom touto cestou poděkovali pedagogům skutečských mateřských škol - MŠ Osady Ležáků a MŠ Poršova, dále MŠ Žďárec u Skutče a MŠ Předhradí. Již čtvrtým rokem „Čteme si spolu!“. Setkání s dětmi probíhá každý měsíc na půdě mateřské školy. Na děti čeká zajímavý příběh, povídání, úkol i pohádka pro společné čtení s rodiči.

Za milou spolupráci bychom rádi poděkovali i skutečským základním školám, které se již mnoho let zapojují do projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Prvňáčci pravidelně navštěvují knihovnu, kde se seznamují s prostředím a objevují zajímavé knihy. Vyvrcholením projektu je slavnostní pasování dětí na čtenáře v závěru školního roku.

Velikou radost máme i z pravidelných návštěv žáků 2. a 3. ročníků ZŠ Smetanova, které sice nejsou součástí žádného projektu, ale z kterých se stala velmi milá tradice. I za tuto spolupráci chceme poděkovat.

V neposlední řadě patří velký dík panu učiteli Štěpánu Doležalovi za jeho dlouholetou spolupráci při akcích skutečské knihovny. Více než patnáct let je hybnou silou tradičního nocování dětí v knihovně i podzimní knihovnické olympiády. Posledním společným počinem je vznik kroniky dokládající historii andersenovských nocí. A že už je o čem vyprávět…

Výsledky ankety

plakát

Při únorových návštěvách jsme žádali dětské návštěvníky o příspěvek do ankety „Učitel, který mne přivedl ke čtení“. Přestože návštěvnost knihovny snížily jarní prázdniny, a přestože ne každé dotázané dítě ovlivnil ve vztahu ke čtení jeho pan učitel nebo paní učitelka, i tak jsme našli více než 30 dětí a můžeme potěšit několik pedagogů. Vždyť pocit, že se v dětech podaří probudit zájem o čtení (v současné době jev stále vzácnější), určitě stojí za to. Takže, paní učitelko Pavlišová, Kosařová, Skalová, Blehová, Sochorová, Bednářová, Dejdarová, Koblížková, Kučerová, Vacková, Petrová, Formanová a pane učiteli Kasseckerte: Dobrá práce! A abychom splnili slib daný dětem: Nejvíce hlasů získala paní učitelka Helena Pavlišová. Gratulujeme!

Ačkoliv jsme vzhledem k nastalé situaci museli spoustu připravených akcí zrušit, doufáme, že se co nejdříve najdou vhodné termíny pro jejich uspořádání a už teď se těšíme.

Vytvořeno: 21. 4. 2020
Poslední aktualizace: 9. 6. 2020 08:01