Nejhezčí noc v roce – Noc s Andersenem!

30. března jsme již posedmé nocovali v knihovně s Andersenem. Nebo to safra už bylo podesáté? Jak se to vezme. Loni jsme totiž pro velký zájem s Andersenem spali 3x… Ale držme se raději prvního údaje, ať v tom číslování nenastane časem chaos.

Téma letošního ročníku bylo dané – šifry, tajná písma a jejich luštění. Vždy se snažíme s naším guru – Štěpánem Doležalem - vymyslet atraktivní téma a pak ho také naplnit nečekaným dobrodružstvím.
Není čas se nudit, to si pište a vždy se kromě knihovny ocitneme i v nějakém dalším atraktivním prostředí, kam se dá od knihovny lehce dojít pěšky. Třeba na hřbitově, jak se nám stalo letos. Čekalo nás tam luštění tajemného sdělení a klíč od pokladu, který byl potřeba, abychom našli ve strašidelném sklepení plném velkých bílých pavouků poklad. A že jsme si ho spravedlivě zasloužili je jasné, o tom nemusí nikdo z vás nezúčastněných pochybovat!

Spát se nám nikdy nechce, tedy nám starším docela jo, ale ti účastníci Noci dělají všechno proto, aby se zalehlo do spacáků co nejpozději. Zpříjemňujeme jim ten mezičas dalšími soutěžemi, a to mají rádi. A když se konečně usne, není to zase nadlouho. Někdo omylem vykoukne poránu ze spacího pytle a za chvíli švitoří celá knihovna. Čeká nás studený bufet s teplým čajem, stejně jako včera večer. A byla to dobrá volba, švédský stůl byl vymeten natotata. Není nad to, když si můžeme vybrat, přestože nejsme vybíraví.

Té pravé Noci s Andersenem se mohl zúčastnit jen omezený počet dětí, a protože výběr není nikdy tak akorát spravedlivý a ideální, uspořádali jsme následně ještě jednu Noc s Andersenem. Jak to dopadlo, v tuhle chvíli ještě nevím, ale máme zaručené zprávy se nám do nové sestavy opět vehementně tlačí anderseňátka, která tu docela nedávno s Andersenem nocovala. Ach jo, zase ti divočáci… ale na druhou stranu to značí, že se akce nepochybně povedla. Tak zdar dalším knihovnickým akcím pro děti!

Více fotek na rajčeti

Datum vložení: 17. 4. 2012 8:00