Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

3. beseda s Veverkami ze školky

Potřetí jsme se sešli 14. listopadu a povídali jsme si o básničkách. Ale moc vzdělávací a vážné to nebylo, to bychom se nudili. Povídali jsme si tedynejdříve o básničkách a pak jsme si vyrobili na místě improvizované divadlo. S oponou, kulisáky, paní inspicientkou se zvonečkem, herci, a také s hledištěm a diváky v několika řadách. Děti se v rolích střídaly a každé muselo zvládnout opět několik, po sobě jdoucích a na sebe vzájemně navazujících, dílčích úkonů. Bylo to skvělé, i díky paní učitelce, která pomáhala. A děti se mimochodem také přiučily, jak se chovat v hledišti divadla, odcházíte-li z obsazené řady sedadel ven.


A potom jsme si hráli na houbaře. Na hřbetě každé knihy, úplně nahoře, máme nalepený malý obrázek, symbol, který vyjadřuje ve zkratce téma knihy. Pohádka korunka, horor sekáček apod. Napadlo mě, že knihovna je vlastně takový les plný různých hub – knih a donesla jsem do práce dva houbařské koše. Za odměnu je vyfasovaly dvě nejčipernější veverky a vyrazily hledat houby – knihy se symbolem poezie. Nemuseli chodit daleko, aby se v hlubokém lese neztratily, stačilo je poslat po jeho okraji. Jednoho houbaře zleva a druhého zprava. Teoreticky a prakticky se oba sešli u regálu, kde máme poezii vyčleněnou. Jeden z nich byl však velmi vnímavý a objevil i cestou knihy, kde byly symboly dva. Pohádky a současně i básničky.

Těšíme se na další besedu, bude vánoční. Ještě jsme nedomysleli přesně jak na to, ale budeme možná improvizovat příběh narození Ježíška. Už si troufáme… a protože cyklus besed se školkou je pro nás novinkou, zmiňuji se o každé jejich návštěvě.


Improvizované divadlo. Opona je také průsvitná, aby bylo vidět, jak se herci připravují – upravují na produkci. Poté dali znamení inspicientce, ta 3x zazvonila a oponáři otevřeli oponu.


Oponáři, herci a inspicientka se zvonečkem, na sedačce vidíte vstupenku


Zde vystupuje zpívající čtveřice. Oponáři a inspicientka se vystřídali


Dva houbaři se svými „úlovky“


Karolínka a Mareček – další Veverky, které bych si měla zapamatovat jménem

Více fotek na rajčeti ...

Datum vložení: 21. 11. 2013 8:00
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2017 23:47
Autor: Eliška Pečenková

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Doporučená četba

Seznamy doporučené četby

Společenské hry

Společenské hry

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč