Projekt „Pověsti“ ZŠ Komenského Skuteč

V rámci dlouhodobého projektu Kniha je můj kamarád na ZŠ Komenského ve Skutči, který má přispět k rozvoji čtenářské gramotnosti a vypěstovat u žáků lásku k četbě i knize, se v měsíci březnu zabývali žáci 1. stupně literárním žánrem – pověstmi. Tato školní akce byla doplněna i návštěvou dětí v knihovně.

Druhý týden v dubnu vypukl v knihovně maratón, kdy se zde každý den střídaly třídy od prvňáčků až po páťáky. Besedy na téma pověsti jsem oživila fotopříběhem jednoho obrázku v lese nedaleko Luže, spatřeného na nedávném jarním výletě. Projekt byl zakončen návštěvou „knihovny“ ve škole, kde jsem si prohlédla na chodbě vystavené pověsti a navštívila autorku projektu paní učitelku Marii Buriánovou a „páťáky“ v jejich třídě.

Datum vložení: 12. 4. 2013 8:00