Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

Děti, pomůžete nám??

Dokážete to, čtěte dál.. Tato informace není určena pouze pro děti, ale i pro vaše rodiče, babičky, dědy, učitele, třídní učitele, zkrátka pro všechny, kteří chtějí a mohou pomoci. Nejdůležitější jste ale vy, děti. Knížka pro prvňáčka, to je oč tu běží .. Stejně jako v předešlých letech, i letos se skutečská knihovna zapojila do projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.


Knihovna připravuje téměř celý školní rok pro letošní prvňáčky různé zajímavé akce, protože chodit do knihovny je zdravé! A nejlepší je pozvat děti hned od počátku školní docházky do knihovny a vytvořit u nich návyk na pravidelnou četbu. Každodenní četbou si rozšiřují své znalosti, dovednosti a co si budeme povídat – samostatná návštěva knihovny je pro ně také malou společenskou událostí! Ale nejdůležitější asi je fakt, že včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Prvňáčci obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“, která je napsána a ilustrována pouze pro ně a nedá se nikde koupit. Každý rok je jiná. Letos dostanou děti prvních tříd, které se do projektu v knihovně přihlásí, krásnou knížku spisovatelky Magdaleny Wagnerové a ilustrátora Pavla Sivka – Abeceda.

Loni dostalo knížku zadarmo 23 000 prvňáčků a letos jich určitě nebude méně. Peněz na kulturu však ubývá a je čím dál těžší sehnat potřebný balík peněz, který by zaplatil takové množství knížek.

POZOR!!! Důležitá informace. Děti, svým kamarádům z prvních tříd můžete pomoci i vy! A nebude to stát vůbec nic, jen přečíst knížku.

Kdo chce pomoci, může se zapojit do projektu Čtení pomáhá. Mezi podporované projekty patří i Knížka pro prvňáčka, a přečtete-li jednu knihu, přispějete 50 korunami na dobrou věc. Můžete samozřejmě číst „pro prvňáčky“ dál a zase bude o 50 korun více.
Vše potřebné se dozvíte na webu http://www.ctenipomaha.cz/cs/Charity/Uz-jsem-ctenar--Knizka-pro-prvnacka-II . nebo se zeptejte ve své k nihovně a my vám pomůžeme.

Text zveřejněný ve Skutečských novinách 2014/únor

Datum vložení: 17. 1. 2014 8:00
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2017 23:47
Autor: Eliška Pečenková

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Společenské hry

Společenské hry

Zapoj se

Čtení pomáhá

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč