Menu
Městská knihovna Skuteč
nahoru

Dopis z městské knihovny – článek z červencových novin

Naši milí čtenáři! Tento dopis píšeme ještě v plném létě, o prázdninách, v době dovolených. Ale znáte to sami, čas letí jako splašený a ani se nenadějeme a bude tu září a zase naskočíme do toho rozjetého vlaku. Škola, práce, povinnosti. A stejně jako o dovolené, i v plném pracovním nasazení si rádi zpestříme čas dobrou knihou. Máme jich u nás, v Městské knihovně ve Skutči, pro vás připraveno k vypůjčení dost a dost a nové knihy stále přibývají.


Tituly, které ve fondu zatím nemáme, můžeme pro vás vypůjčit formou MVS (meziknihovní výpůjční služby) jinde. Knihovny v ČR jsou vzájemně propojeny v internetové síti a ochotně mezi sebou spolupracují.

Těšíme se na vás, staré známé i nové potencionální čtenáře. A také na druháčky, před prázdninami pasované Rytíře řádu čtenářského, kteří mají členství do konce roku na zkoušku zdarma.

V dětském oddělení jsme pro vás připravili několik drobných novinek.

  • Knihy FANTASY jsme přestěhovali do „zelené zóny“ naučné literatury. Ano, tyto knihy jsou zde „vetřelci“, ale už jich máme takové množství, že jsme jim potřebovali dát více prostoru. A ten jsme našli zde. Věříme, že si na jejich nové umístění brzy zvyknete.
  • Na uvolněné místo v dětském oddělení jsme zařadili novou kategorii knížek, kterou bychom mohli nazvat: Smutně, ale s nadějí nebo Nedej se. Sám název napovídá, o čem vyčleněné knihy jsou; chtějí pomoci s problémem, se kterým si třeba zrovna nevíme rady. Knihy poznáte podle výrazného loga NEDEJ SE, umístěného dole na hřbetu nad písmenem. Má zelenou barvu.
  • Na regále se setkáte se stejným logem NEDEJ SE v oranžovém provedení. Značí knihy pro zamyšlení, s filosofickým podtextem. U obou kategorií NEDEJ SE očekáváme vaši tipy a nápady. Znáte knihu, o které si myslíte, že by měla být označena právě touto nálepkou??? Prostě nám to řekněte. Budeme rádi.
  • A poslední malá novinka je velmi příjemná. Knížky a sešity pro malé domácí tvoření a vyrábění (M 745/749) našly v „zelené zóně“ naučné literatury své nové světlé a prostorné místo v zatím volných policích proti internetu pro veřejnost. A tituly jsou rozčleněny podle své domény: vánoce, velikonoce, skládanky z papíru, šperky, modelování, copánky a náramky atd.

Děkujeme za vaše dosavadní návštěvy a těšíme se na nové.

Datum vložení: 29. 8. 2014 8:00
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2017 23:47
Autor: Eliška Pečenková

Informace, které by se
Vám mohly hodit.

Novinky ve fondu

Novinky ve fondu

Společenské hry

Společenské hry

Zapoj se

Čtení pomáhá

Bookstart

Bookstart  

Městská knihovna Skuteč

Městská knihovna Skuteč