Jaká je nejhezčí noc v roce?? – no přece Noc s Andersenem!

Netradičně v pátek 19. dubna jsme již poosmé nocovali v knihovně s Andersenem. Nebo to safra už bylo pojedenácté? Jak se to vezme. Předloni jsme totiž pro velký zájem s Andersenem spali 3x… Ale držme se raději prvního údaje, ať v tom číslování nenastane časem chaos.

Andersen 2013 byl divadelní a také jsme se počase vrátili k prapůvodci této Noci, pohádkáři Andersenovi, a jeho životu.

Soutěže a autorské divadelní skeče provozované účastníky Noci, tentokrát výlučně čtenáři knihovny (s tolerovanými výjimkami), byly zpestřeny návštěvou městského muzea. Na jeho komorním pódiu se vystřídala všechna herecká dua (v jednom případě trio) se svými divadelními kreacemi, které oceňovali známkymi od 1 do 5 ostatní konkurenční herci zasednuvší v hledišti.

Nekonvenční překvapení nám připravil ředitel muzea Libor Aksler, který se po skončení pracovní části programu představil v roli kata se všímvšudy. Tedy mimopracovně, popravy ani mučení neprováděl, ač měl vše při ruce a k dispozici. Jeho emotivní promluvy zněly velmi autenticky a nakonec jsme se s ním vyfotografovali u jeho nejoblíbenějšího exponátu výstavy Zločin a trest na Skutečsku kterou mimochodem můžete navštívit do 15. května tohoto roku.

Po návratu do knihovny jsme se navečeřeli (studený bufet s teplým čajem), pokračovali v soutěžích a před usnutím jsme si povídali za tmy malé horory ze života. To se potom spalo!!!
Ráno bylo obvyklé a podobné všem andersenovským ránům. Balení, snídaně a příchod rodičů pro nocležníky. Tak zase příště na šťastnou nashledanou „anderseni a andersenky“……

Novinový článek ze Smetanovin ZŠ Smetanova Skuteč, autor Štěpán Doležal

Fota z akce:

Dokumenty z akce:

Seznam účastníků
Prezentace Andersenův život
Prezentace Světoví dramatici
Pohádkové události (témata – pantomima)
Soutěžní testy (přesmyčky autorů divadelních her a divadelní „odborka“)
Slova (5 náhodně vytažených slov tvoří základ vaší jednoaktovky)
Pamětní kartička na zalaminování (s místem pro jméno účastníka)
Plakát Noci 2013